KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16723213

nr 1672 3213

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Signerad, vintermotiv. Olja på pannå, 42x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x51 cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 13 januari 2025
kl 19:24:05

13/1 10:56:39 1      Vinnande bud
13/1 18:46:50 1      justering av budtak

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson